Rytuały tybetańskie

“Źródło wiecznej młodości” pięć tybetańskich rytuałów przywracających zdrowie i witalność.

W człowieku znajduje się siedem ośrodków energii, które można by określić jako wiry. Hindusi nazywają je czakrami. Są to silne pola elektryczne. Niewidoczne dla oka, ale całkiem realnie istniejące. Te siedem wirów skupia się wokół siedmiu gruczołów dokrewnych w układzie hormonalnym które regulują wszystkie funkcje organizmu, z procesem starzenia się włącznie.


Pierwszy, najniższy wir, zwany czakrą podstawy, znajduje się u podstawy kręgosłupa, w okolicy kości ogonowej. Drugi, zwany czakrą sakralną, umiejscowiony jest w dolnej części brzuch, poniżej pępka. Trzeci, czyli czarka splotu slonecznego, mieści się miedzy pępkiem a klatką piersiowa. Czwarty wir, czakra serca, znajduje się w centrum klatki piersiowej. Piąty, czakra gardła, leży w okolicy gardła. Szósty, czakra czoła, mieści się pośrodku czoła. Siódmy, zwany czakrą korony, jest położony najwyżej, w rejonie czubka głowy.

W zdrowym organizmie wszystkie te wiry obracają się z dużą prędkością, dzięki czemu energia życiowa, zwana również prana bądź energia eteryczna, może przepływać do góry przez układ hormonalny. Kiedy choćby jeden z tych wirów zwalnia obroty, wówcza przepływ energii życiowej ulega zahamowaniu lub zostaje zablokowany. Tak właśnie, w innych sposób, można wyjaśnić proces starzenia się i zły stan zdrowia.

U zdrowego człowieka, gdy wiry obracają się szybko energia życiowa rozprzestrzenia się poza ciało, natomiast u osoby starej, słabej i schorowanej energia z trudem dociera do powierzchni ciała. Najlepszym sposobem na odzyskanie młodości, zdrowia i witalności jest przywrócenie normalnej prędkości wirowania tych ośrodków energii. Prowadzi do tego piec prostych ćwiczeń. Każde z osobna jest pomocne, ale najlepsze rezultaty można osiągnąć wykonując wszystkie. Nie są to ćwiczenia w potocznym znaczeniu. Lamowie nazywają je rytuałami ja tez.

Omawiane tematy:

* jakie są zasady odżywiania lamów,

* siła afirmacji,

* mantram ? magia umysłu,

* kontrolowanie popędu seksualnego,

Pierwsze wydanie zawirające zaginioną cześć V oryginalnego tekstu autora

PETER KELDER

ŹRÓDŁO WIECZNEJ MŁODOŚCI piec tybetańskich rytuałów przywracających zdrowie i witalność. Alfabet długowieczności.

Odmłodzony wygląd, regeneracja zdrowi, powrót sił witalnych ? oto obietnica zawarta na kartach tej niezwykłej książki. Opisanych w niej kilka prostych ćwiczeń, wykonywanych regularnie, okazuje się być prawdziwa ?fontanna młodości?. Świadczą o tym listy napływające od czytelników, któryż praktykując tybetańskie rytuały, osiągnęli zdumiewające efekty. Do obecnego wydania włączony został obszerny wybór tych świadectw.

Owym praktykom ? jak podkreśla autor ? powinny towarzyszyć : odpowiednia dieta, właściwy styl życia oraz filozofia życiowa, opierająca się na wysokiej moralności i uczciwości.