Zalety

Podczas swoich wielu podroży miałam możliwość przebywania i pobierania nauk od wielu mistrzów i nauczycieli. Spotykałam ludzi, którzy zachwycali swoja mądrością, pięknem i spokojem; często byli to aktywni długowieczni tryskający pogodą ducha, harmonią i siłą. Obdarowali mnie swoimi naukami, opowieściami oraz czasem jaki mogłam z nimi spędzić. Dzisiaj chciałabym podzielić się jednym ze skarbów jakie przywiozłam z moich wypraw, który bardzo sobie  cenie. Są nimi ćwiczenia somatyczne, zwane tez świadomością ciała. Temat ten dotyczą nie tylko naszego ciała, wpływa również na nasze zdrowie psychiczne i mentalne.

Pod hasłem Świadomość ciała kryją się delikatne a zarazem głęboko efektywne ćwiczenia i techniki relaksacyjne dające doświadczenie zmian i fizycznego komfortu poprzez poprawę naszej postawy i ruchu.

Ćwiczenia somatyczne wpływają zbawiennie na nasze zdrowie, jak również inne aktywności życiowe.

Zalety ćwiczeń somatycznych:

  • poprawiają fizyczny wygląd.
  • definitywnie redukują nasze problemy zdrowotne,
  • zalecane przy wszelkich problemach z kręgosłupem,
  • chronicznych bólach stawów,
  • problemach z bezsennością;
  • redukują sztywność,
  • zmniejszają dyskomfort i ból pleców oraz szyi,
  • pomagają uwolnić się od migren,
  • zbawienne przy problemach z jelitami i z trawieniem.

Nasza postawa, sposób w jaki stoimy , chodzimy, siedzimy i leżymy jest w dużej części spowodowany chronicznymi napięciami mięśni: te napięcia które utrzymują nasze ciało w pewnej określonej postawie, dają nam również określoną formę słabości i dyskomfortu.

Mamy takie napięcia i chroniczne niedomagania, które przynoszą nam codziennie cierpienia.  Odczuwamy ból czy dyskomfort, nasza kreatywność jest czasami nie optymalna, nasza energia zmniejszona, i często nie mamy prawie wcale kontroli nad tymi napięciami. One powracają: po ćwiczeniach pracy, spacerach, czasami nawet bez specjalnego powodu, po dłuższym siedzeniu, po masażu?.

Praktykując Świadomość Ciała rozluźniamy napięte mięśnie poprzez delikatne ćwiczenia i relaksacje. Te ćwiczenia pomagają nam wykonywać czynności w bardziej inteligentny sposób, pomagają zrelaksować i kontrolować mięśnie oraz poprawić zasięg i wolność naszych ruchów.

Podnoszenie świadomości powoduje znalezienie równowagi i harmonii w życiu, pomaga być z dala od zamieszania oraz uwalnia większą ilość energii do kreatywnej pracy czy innej aktywności.