Małgorzata Mączko

Nazywam się Małgorzata Mączko i jestem instruktorem ćwiczeń somatycznych, tybetańskich i jogi; członkiem Instytutu EdukacjiSomatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences; nauczycielem i terapeutą Refleksoterapii oraz Reiki.

Studiowałam głównie w Indiach, gdzie uczyłam się, pracowałam i mieszkałam 4 lata. Tam też dostałam stypendium, które zakończyło się praktyką w klinice naturalnych terapii w Pondicherry. Wiedzę swoją, a także praktykę pogłębiałam w Południowej Afryce, Ameryce i Europie.

W grudniu 2005 wróciłam z mojej ostatniej długiej podróży. Przez dziesięć miesięcy prowadziłam ćwiczenia z dziećmi w dwóch szkołach w Ekwadorze oraz warsztaty z nauczycielami, lekarzami i terapeutami. Przez 6 miesięcy prowadziłam w Stanach Zjednoczonych terapie oraz zajęcia z ćwiczeń somatycznych, zwanych również świadomością ciała. Obecnie mieszkam w Bydgoszczy, gdzie kontynuuję swoją praktykę.

Proponuję zajęcia z gimnastyki somatycznej, antystresowej, terapii ruchowej. Formuła ćwiczeń jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników, a wiek nie stanowi żadnej bariery. Działają one wzmacniająco, przywracają witalność, pogodę ducha i dobrą kondycję. Przez praktykowanie kontaktu z własnym ciałem uczą min. walki ze stresem oraz powrotu do prawidłowej postawy.

Jak zadbać o dobrą kondycję I zachować zdrowie – ten cykl szkoleń przeznaczony jest dla osób zainteresowanych naturalnymi terapiami, zdrowym odżywianiem, a także spokojem umysłu. Poniższe tematy szkoleń odbywają się w warsztatach jedno lub dwudniowych: Dieta i jej wpływ na nasz organizm”, Reiki i Refleksoterapia – naturalne metody leczenia”, Spokój umysłu oraz siła teraźniejszości praktykowana poprzez świadomość ciała”, Odblokowanie napiec w ciele. Ćwiczenia Somatyczne na kręgosłup (odcinek szyjny, piersiowy i lędźwiowy), ramiona, biodra, kolana i stopy, Ćwiczenia Somatyczne pogłębiające zdrowe oddychanie, Techniki relaksacyjne pomocne w kontrolowaniu stresu, Joga w pracy, domu i na spacerze.

Prowadzę wykłady, warsztaty, zajęcia grupowe, a także indywidualne. Organizatorów zapraszam do indywidualnego ustalenia programów zajęć w zależności od potrzeb grupy.