Małgorzata Mączko

 Małgorzata Mączko: instruktor ćwiczeń somatycznych, tybetańskich i terapii ruchem. Członek Instytutu EdukacjiSomatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences. Nauczyciel i terapeuta Refleksoterapii.

Studiowałam głównie w Indiach, gdzie uczyłam się, pracowałam i mieszkałam 4 lata. Tam też dostałam stypendium, które zakończyło się praktyką w klinice naturalnych terapii w Pondicherry. Wiedzę i praktykę pogłębiałam w Południowej Afryce, Ameryce i Europie.

W grudniu 2005 wróciłam z mojej ostatniej długiej podróży. Przez dziesięć miesięcy, jako wolątariusz pracowałam z najubozszymi dziećmi (2,5 – 14 lat) w dwóch szkołach w Ekwadorze oraz prowadziłam warsztaty dla nauczycieli, lekarzy i terapeutów. Przez 6 miesięcy prowadziłam zajęcia ze świadomości ciała i terapie ruchem w Stanach Zjednoczonych . Obecnie mieszkam w Bydgoszczy, gdzie kontynuuję swoją praktykę. Prowadze warsztaty w Jastrzebiej Górze, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Jastrzebiu Zdrój. Gliwicach oraz za granicą; w Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Anglii.

Proponuję zajęcia z gimnastyki somatycznej, antystresowej, terapii poprzez ruch, uważności i medytacji w ruchu. Formuła ćwiczeń jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników, a wiek nie stanowi żadnej bariery. Działają one wzmacniająco, przywracają witalność, pogodę ducha i dobrą kondycję. Przez praktykowanie kontaktu z własnym ciałem uczą min. reakcji na stres oraz powrotu do prawidłowej postawy.

Jak zadbać o dobrą kondycję I zachować zdrowie – ten cykl szkoleń przeznaczony jest dla osób zainteresowanych naturalnymi terapiami, zdrowym odżywianiem, a także spokojem umysłu. Poniższe tematy szkoleń odbywają się na warsztatach rocznych, miesiecznych, tygodniowych, jedno- lub dwudniowych:

  • Spokój umysłu oraz siła teraźniejszości praktykowana poprzez świadomość ciała.
  • Kręgoslup od nowa.
  • Odblokowanie napieć w ciele. Ćwiczenia Somatyczne na kręgosłup, ramiona, biodra, kolana i stopy.
  • Ćwiczenia Somatyczne pogłębiające zdrowe oddychanie.
  • Techniki relaksacyjne pomocne w kontrolowaniu stresu, ćwiczenia w pracy, domu i na spacerze.
  • Dieta i jej wpływ na nasz organizm.
  • Refleksoterapia – naturalne metody leczenia.

Prowadzę wykłady, warsztaty, zajęcia grupowe, a także indywidualne. Organizatorów zapraszam do indywidualnego ustalenia programów zajęć w zależności od potrzeb grupy.