Relacje uczestników

Dzień Dobry,
Po wczorajszych ćwiczeniach somatycznych z Tobą Małgosiu, czuję lekkość  i ulgę w obręczy barkowej. W bardzo łagodny sposób staw barkowy został rozluźniony i nabrał przestrzeni. Tego mi było potrzeba, zwłaszcza po takim wysiłku jak wiosłowanie. Ból i napięcia znikają. Czuję się lżejsza. Łącząc uczucie oddawania ciężaru ciała z ruchem, uczę się jednocześnie relaksować i podejmować wysiłek; w moim mózgu tworzą się nowe połączenia. Po zajęciach somatycznych odczuwam siebie oraz otoczenie w pełniejszy sposób.
Jestem wdzięczna.
Kasia M.
Bardzo proszę o podesłanie filmiku z wczorajszymi zajęciami 🙂
Pozdrawiam
Kasia Michalak

 

Witaj Małgosiu.

Mam do Ciebie ogromną prośbę. Dzisiaj wróciłaś  mi siły ćwiczeniami i relaksacją. Jestem Ci za to ogromnie wdzięczna. Jednak mam problemy z brzuchem – nie mogę go zgubić. Poza tym lewa strona ciała wydaje mi się różna od prawej. Gdybyś wspomogła mnie dodatkowo jakąś sensowną dietą – co mam spożywać w ciągu dnia, jak zadbać o siebie – byłabym ci wdzięczna za wskazówki. Wróciłam do domu pełna energii 🙂  Pozdrawiam serdecznie i czekam na wiadomość od Ciebie.

Małgosia

Gosiu,

Nie odnalazałm miejsca na Twojej stronie, gdzie mogłabym sie bezposrednio wpisać. Dlatego przesyłam moj wpis droga mailowa:

Polecam zajecia ćwiczeń somatycznych prowadzone przez Małgosię Mączko tym wszystkim, którzy cierpią na bóle kręgosłupa i stawów. Dzięki ćwiczeniom przestałam odczuwać bolesność w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, która narastała od wielu lat. Poprawiłam też kondycję stawów kolanowych i skokowych, bo po rekonstukcji więzadła w stawie kolanowym miałam duże ograniczenia ruchowe. Teraz swobodnie biegam, kucam, jeżdżę na rowerze. Generalnie, ćwiczenia Małgosi tak skutecznie zastapiły mi zabiegi rehabilitacyne, że od 2 lat wcale z nich nie korzystam. Jednym słowem, mój komfort życia poprawił si znacząco. Dlatego gorąco polecam jej zajecia!

Małgorzata

 

Na gimnastykę relaksacyjną trafiłam 3,5 roku temu, kiedy szukałam zajęć dla swojego „zwyrodniałego” kręgosłupa. Traktuję te zajęcia jako swoistą rehabilitację, tylko że bez skierowania od lekarza. Pod bacznym okiem Małgosi, nabieram świadomości ciała, uczę się jak ćwiczyć, by nie zrobić sobie krzywdy, jak pozornie banalne ćwiczenia mają kolosalne znaczenie dla organizmu, jak ważny jest prawidłowy oddech oraz jak można się zrelaksować. Wszystkim, którzy chcą coś dla siebie zrobić, bardzo polecam, SPRÓBUJCIE! Pozdrawiam!

Jola Z.

Good evening!
Thanks a lot for wonderful somathic excersises !!! And the last session today was perfect exciting new body movements, and good atmosphere – as always!
I feel so great, like my body is starting to „work” again, after many years of not functioning good.
I am very grateful for being in your class at Arkadia!!! And it is so nice to get acquainted to my wonderful neighbors:)
I think I have become an addict to your class!!!  You are the most wonderful and inspiring teacher!!!
Well, this was meant to be just a little mail saying THANKS for your lovely somathic lessons!
See you on Wednesday!

Solvaar:)