Aromaterapia

Poniżej udostępniam parę informacji ze strony www.youngliving.com/pl-pl oraz ze strony osoby, z którą współpracuję.
 
Young Living jest firmą, której olejki stosuję od paru lat do aromaterapii na ćwiczeniach somatycznych, warsztatach oraz indywidualnych zabiegach.
 
Wchodząc na tą stronę mozesz użyć mojego nr  ID 15699964 aby samodzielnie zaopatrzyć się w produkty lub zarejestrować na regularne, premiowane zakupy. 
 
 
Olejki eteryczne używane są od tysięcy lat, zarówno w celach kosmetycznych, jak i ze względu na ich budujące emocjonalnie i duchowo właściwości. Firma Young Living zawsze odgrywała czołową rolę w przeniesieniu tej starożytnej tradycji do współczesnych użytkowników, pokazując milionom ludzi, jak osiągnąć wymarzoną pełnię zdrowia fizycznego i dobrego samopoczucia.
 
Pozyskiwane głównie za pomocą precyzyjnej destylacji parą wodną, ale również poprzez tłoczenie na zimno, najczystsze olejki eteryczne mają dużo silniejsze właściwości niż rośliny, z których pochodzą. Za każdym razem, gdy trzymasz buteleczkę z naszym olejkiem eterycznym, masz w ręce czystą esencję roślin.
 
Miliony ludzi na całym świecie odkryły korzyści płynące z czystych olejków eterycznych, pochodzących w naturalny sposób z roślin. Zobowiązujemy się do ustanowienia i utrzymania najwyższego, wiodącego w branży standardu w zakresie produktów na bazie olejków eterycznych. Kryteria dla dostarczania produktu, z którego nasi klienci będą zadowoleni, są wielowymiarowe i wymagające. Z dumą oferujemy szeroką gamę olejków eterycznych i produktów roślinnych na ich bazie, które reprezentują to, co najlepsze z natury — dzięki standardom naszego programu Seed to Seal®.
 
Young Living przestrzega rygorystycznych standardów kontroli jakości, aby mieć pewność, że nasze produkty spełniają określone wymogi. Seed to Seal® to zestaw standardów gwarantujący, że każdy czysty olejek eteryczny oraz produkt Young Living, którego używa Twoja rodzina, przyniesie Ci korzyści wynikające z naszych globalnych zasobów, wiodącej pozycji w branży oraz ponad dwóch dekad opracowywania innowacji. Rezultat? Końcowy produkt w najczystszej postaci, stworzony przy zachowaniu najwyższej jakości upraw, badań i standardów — trzech filarów procesu Seed to Seal®.
 
Jako lider ruchu olejków eterycznych, Young Living toruje drogę dla każdej innej firmy z tej branży, aby usprawnić procesy, które chronią naszą planetę i zapewniają najwyższe standardy jakości.

Wiele osób kojarzy olejki wyłącznie z ładnym zapachem, nie mając pojęcia, że mogą one pomóc przywrócić równowagę naszym organizmom.

Olejki eteryczne to lotne ciecze znajdujące się kwiatach, krzewach, drzewach i wielu innych roślinach, będące ich „układem odpornościowym”. Każdy olejek zawiera setki aktywnych związków chemicznych. Olejki eteryczne są rozpuszczalne w tłuszczach, a przez to przenikają przez błony komórkowe. To sprawia, że efekty terapeutyczne pojawiają się niemal natychmiast. Olejki eteryczne są od 100 do 10000 razy bardziej skoncentrowane niż w roślinach, z których pochodzą!

Historia stosowania olejków sięga czasów starożytnych, a współczesna nauka potwierdza ich potężne działanie.

Ciekawostka

Badania na uniwersytetach w Niemczech i Austrii wykazały, że olejki, takie jak mirra i kadzidłowiec, zawierające seskwiterpeny mają zdolność pokonywania bariery krew-mózg, co m.in. odpowiada za ich niezwykłe właściwości terapeutyczne.

 

Olejek olejkowi nierówny! 

Najczęściej spotykane olejki eteryczne, dostępne w aptekach, czy sklepach ze zdrową żywnością, oferowane są z przeznaczeniem do aromatyzowania pomieszczeń, a nie do stosowania na skórze. A już z pewnością nie do stosowania wewnętrznego. Wiele olejków, dla obcięcia kosztów, zawiera dodatki pod postacią rozpuszczalników, związków syntetycznych, czy olejków niższej klasy. Np. najdroższy olejek różany jest rozcieńczany przez nieuczciwych dostawców tańszym olejkiem z geranium. Często olejek z oznaczeniem „100%” zawiera jedynie 5% olejku eterycznego. Reszta to rozpuszczalnik.

Do produkcji prawdziwych, terapeutycznych olejków eterycznych potrzeba dużo surowca najwyższej jakości, co przekłada się na ich cenę.

  • Potrzeba 6 ton melisy do uzyskania 1 kg olejku eterycznego
  • Potrzeba od 3,5 do 5 ton płatków róży do uzyskania 1 kg olejku