O mnie

Moje doświadczenie

Małgorzata Mączko

Instruktorka ćwiczeń somatycznych i terapii ruchem. Członek Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences.

Studiowałam głównie w Indiach, gdzie uczyłam się, pracowałam i mieszkałam 4 lata. Tam też dostałam stypendium, które zakończyło się praktyką w klinice naturalnych terapii w Pondicherry. Wiedzę i praktykę pogłębiałam w Południowej Afryce, Ameryce i Europie.

W grudniu 2005 wróciłam z mojej ostatniej długiej podróży. Przez dziesięć miesięcy, jako wolontariusz pracowałam z najuboższymi dziećmi (2,5 – 14 lat) w dwóch szkołach w Ekwadorze oraz prowadziłam warsztaty dla nauczycieli, lekarzy i terapeutów. Przez 6 miesięcy prowadziłam zajęcia ze świadomości ciała i terapie ruchem w Stanach Zjednoczonych . Obecnie mieszkam w Bydgoszczy, gdzie kontynuuję swoją praktykę. Prowadzę warsztaty w Jastrzębiej Górze, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Jastrzębiu Zdrój. Gliwicach oraz za granicą; w Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Anglii.

Proponuję zajęcia z gimnastyki somatycznej, antystresowej, terapii poprzez ruch, uważności i medytacji w ruchu. Formuła ćwiczeń jest dostosowana do indywidualnych potrzeb uczestników, a wiek nie stanowi żadnej bariery. Działają one wzmacniająco, przywracają witalność, pogodę ducha i dobrą kondycję. Przez praktykowanie kontaktu z własnym ciałem uczą min. reakcji na stres oraz powrotu do prawidłowej postawy.

Opinie

Co mówią uczestnicy moich warsztatów?
 • Takie warsztaty to dla mnie zatrzymanie czasu, dostrzeżenie tego co choć na co dzień używam to jednak nie widzę. Duża lekcja cierpliwości. Wiele pozytywnych myśli i zaopiekowanie się dzieckiem które w sobie noszę.

   

  Roksana
 • Jestem szczęśliwy, że mogłem wziąć udział w rekolekcjach, na których można było fizycznie poczuć jak ciało podąża za duchem i z powrotem – duch podąża za ciałem. Ciało staje się insiracją do głębszego przeżywania na poziomie duchowym, a przeżywanie to przecież w dużej mierze psychika. I tak wszystko się przenika, nawet nie przeplata, tylko właśnie przenika wpływając na siebie nawzajem, tworząc całość, jedność, integralność, nierozerwalność… Dziękuję!

  Michał
 • Dzięki mojej koleżance natrafiłam  na warsztaty somatyczne prowadzone przez Małgorzatę. Na tych warsztatach doświadczyłam powrotu  do czucia swojego ciała, to było jak powrót do domu. A najbardziej zaskakująca była dla mnie możliwość  poruszenia ciałem bez wysiłku mięśni, wykorzystując jedynie grawitację. Tak jak robią to niemowlęta, stąd chyba zresztą  nazwa tej pozycji w ćwiczeniach. Odkryłam jak skorelowana jest głowa z palcami stóp, a więc ciało to konstrukcja przestrzenna, w której wszystko wpływa na wszystko!

  Kasia
 • Thanks a lot for wonderful somathic excersises !!! And the last session today was perfect exciting new body movements, and good atmosphere – as always! I feel so great, like my body is starting to „work” again, after many years of not functioning good. I am very grateful for being in your class at Arkadia!!! And it is so nice to get acquainted to my wonderful neighbors:) I think I have become an addict to your class!!!  You are the most wonderful and inspiring teacher!!! Well, this was meant to be just a little mail saying THANKS for your lovely somathic lessons! See you on Wednesday!

   

  Solvaar
 • Kochana ja uwielbiam te godzinki z Tobą, rano mam więcej spokoju, mogłabym codziennie tak zaczynać dzień jak dzisiaj.🙏 Dziękuje Ci za to, wnosisz tyle spokoju, pokoju i normalności . Takie niby proste elementy, zamieniają się w szlachetne ruchy ciała i uwalniają blokady . Coraz lepie czuje swoje cialo. Dzisiaj ten ruch biodra z piłeczką był cudowny. Z lewego biodra do prawego ramienia idealnie ale z prawego biodra piłeczka toczyła się diagonalnie i spadała pod żebrami😂, nie mogłam wykonać tego ruchu po diagonalnej do prawego ramienia- byłam w szoku. Czy jest to oznaką przykręconych bioder, bo miałam kiedyś taka diagnozę. Będę to ćwiczyć w wyobraźni😅 super metoda dla zmęczonego lub leniwego ciała.😍

  Alinka

Z kim współpracowałam?

Poznaj miejsca oraz organizację, w których prowadziłam warsztaty z ćwiczeń somatycznych