Refleksoterapia

Zalety:

– Działanie odprężające

Zabieg powoduje uczucie głębokiego odprężenia, co pozwala organizmowi skutecznie reagować na agresywne czynniki zewnętrzne. Po zabiegu pacjent zwykle ma ponowny przypływ formy i dobrego samopoczucia.

– Działanie profilaktyczne

Zapewnia pełną homeostazę (zdolność do zachowania względnie stałego stanu równowagi, np. składu krwi) ustroju i uwolnienie go od napięć, które są źródłem zaburzeń i czynnikiem rozwoju wielu chorób.

– Poprawa krążenia krwi

Zabieg refleksologii zwiększa dopływ tlenu i substancji odżywczych do tkanek, poprawia krążenie krwi we wszystkich częściach ciała.

– Odtrucie organizmu

Działa pobudzająco na organy odpowiedzialne za eliminację toksyn z wątroby, jelita grubego, skóry, płuc. Zwiększa skuteczność procesów detoksykacyjnych w organizmie.

– Zwiększenie energii

Zabieg dodaje nowej energii, dzięki czemu lepiej radzimy sobie z chronicznym zmęczeniem i osłabieniem.

– Działanie uspokajające

Refleksologia rozjaśnia zdolność myślenia, poprawia koncentrację i możliwość skupienia uwagi.

– Równowaga między ciałem i umysłem

U podłoża wielu dolegliwości fizycznych leżą negatywne emocje, a refleksologia pozwala je uwolnić ? powoduje to odblokowanie krążenia

 

Refleksologia

 

Refleksologia jest naturalną metodą terapii, opierającą się na pobudzaniu ściśle określonych punktów na dłoniach i stopach, zwanych refleksami, które są połączone z odpowiednimi częściami ciała i narządami. Początki refleksologii sięgają starożytnych kultur: egipskiej, hinduskiej oraz chińskiej. Wykorzystuje ona, podobnie jak akupunktura, podejście holistyczne, czyli całościowe, kładąc jednakowy nacisk na leczenie, jak i zapobieganie chorobom. Stymulacja określonych punktów podczas zabiegu pozwala znieść blokady i napięcia, które wpływają na krążenie energii życiowej, i zdynamizować ?Qi? w przypadku jej niedoboru. Masaż refleksów znajdujących się na powierzchni skóry zapewnia harmonię, reguluje pracę narządów wewnętrznych i pozwala osiągnąć stan pełnego odprężenia, co z kolei sprzyja zdrowiu i koryguje występujące zaburzenia. Refleksologia w sposób skuteczny i nieinwazyjny pozwala walczyć ze szkodliwym wpływem stresu. Łagodzi i niweluje jego objawy, jest znakomitym sposobem na poprawę samopoczucia. Pozwala pacjentowi osiągnąć stan głębokiego relaksu, uwalnia organizm z napięć, rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie krwi, limfy i energii. Ucisk określonych punktów na stopach reguluje oddech, pobudza system immunologiczny i hormonalny. Pobudzanie odpowiednich punktów energetycznych pozwala wpływać na nastroje, przywrócić równowagę energetyczną i psychiczną. Refleksologia poprawia stan zdrowia i ogólne samopoczucie, a także funkcjonowanie układu immunologicznego, sił obronnych organizmu, co zmniejsza ryzyko zachorowań. Efekt zazwyczaj jest natychmiastowy, lecz w przypadku chorób przewlekłych często trzeba więcej czasu i kilku zabiegów, zanim wystąpią pozytywne skutki terapii.

 

Cennik:

  • 180 zł – 60 min.
  • 210 zł – 60 min z aromaterapią

Zniżka 30 zł w karnecie min 5 sesji.
Kursy już od 350 zł w zależności od ilości osób.